İstanbul'da F klavye gösterisi

Birincil sekmeler

Habere göre bir F Klavye Milli takımımız varmış. Bu takım Çin'de yapılan dünya şampiyonasında dereceye bile girmiş;

Şişli'deki Abidei Hürriyet Caddesi'nde bulunan kamp yerinde gerçekleştirilen gösteride, basın mensuplarına şampiyona hakkında bilgi veren İntersteno Onursal Başkanı Temsilcisi İhsan Yener, yarışmanın 30 dakikalık 'sürat', 'word' ve 75 dakikalık bilimsel çalışma yarışı olmak üzere 3 bölümden oluştuğunu söyledi.

Yener, yarışmada Çinlilerin 30 dakikada 10 bin vuruş yaptıklarını, Türk Milli Takımı'ndan Recep Ertaş'ın ise 20 yaş üstü kategoride F klavye ile 19 bin 895 vuruş yaparak Dünya Şampiyonu olduğunu anımsattı.

Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonu Recep Ertaş, F klavyeyi 1972 yılında öğrendiğini, ilk dünya şampiyonluğunu 1975 yılında kazandığını, 1977'de çalışmalarına 34 yıl süreyle ara verdiğini belirtti.

Ertaş, ikinci dünya şampiyonluğunu ise Pekin'de yapılan Dünya Bilgisayar Klavye Şampiyonası'nda aldığını ifade etti.

Türk Milli Takımı'nın en küçük yarışmacısı 12 yaşındaki Sezin Aktürk de bu dalda 3 yıldır çalışma yaptığını söyledi.

F klavye, bizden önceki gazeteci ve muhabir kuşağın ve muhtemelen bir kısım yazarın -ki bizde yazarlar bilgisayar falan kullanmaz ve bi ton memurun göz ağrısıdır. Nostaljik birşey ama bana göre otomatik vites araba kullanmak kadar zor..

Etiketler: 

Yorumlar

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 21

‘yukarı’ dedin

bu kadar gereksiz bir talebi gördükçe şaşırıyorum. F Klavye fetişizmini anlamıyorum. daktilo'dan kalma yazma alışkanlığından vazgeçmeme. kapitalizm buna çözüm üretiyor da, arkadaşlar iş bırakmıyorlar şükür!