İkea'da kitap rafları değişirken

Birincil sekmeler

İkea'ya gidenlerin ya da İkea kataloglarına bakmayı sevenlerin gözlerinin alışkın olduğu 9x12 inçlik kitap raflarından oluşan kitaplıklarında, İkea değişiklik yapacakmış ve birilerine göre bu "kitabın ölümü" demekmiş.

İkea'daki bu değişikliği e-kitabın yaygınlaşmasına bağlayan Ekonomist dergisi, "Büyük Dijital Beklentiler" başlığı altında haberi vermiş:

Time Dergisi ise, "12 inçlik yükseklik ve 9 inçlik derinlikte değişmez raflara ihtiyacımız olmadığını farkettiler." diye yazmış.

İkea rafları ne kadar değiştirirse, aklıma geldi de buralardaki kitaplar için punto ve font değişmez. Times New Roman 13 punto ölümsüzdür.

Kaynak:

Etiketler: 

Yorumlar

Çok iyi!
O kadar iyi değil!

Puanlar: 43

‘yukarı’ dedin

Adore'nin bu konuda ne diyeceğini elbette merak etmiyor değilim, çünkü dümdüz tasarımları ile işlevsellik ile estetiği birbirine düşman eden bir sürü "modüler" mobilyacı, kitaplık denen şeyi, kitaptan bağımsız hale getirmeyi becerdi. Birkaç örnek dışında, kitaplığın sunumununda ilginç olabilecek pek bir şey yok hazır mobilya ürünlerinde. Bizde kitap da değişmediği için, kitaplık da değişmeyecek muhtemelen.